Blovice


Autobus SOR C 9.5 zachycen při režijní jízdě od obce Seč při sjezdu do Blovic. (14.4.2015)

Blovice jsou čtyřtisícovým městem v okresu Plzeň-jih. První písemná zmínka pochází z roku 1284. Městem, které má 9 částí, protéká řeka Úslava. Pořádá se zde tzv. Blovický smyk - jedná se o sraz příznivců historických terénních vozidel pořádaný v původní cihelně. Mezi pamětihodnosti patří kostel sv. Jana Evangelisty, socha svatého Jana Nepomuckého, zámek Hradiště či synagoga a židovský hřbitov.

Západně od města, obcí Seč, prochází silnice E49 (I/20 - Karlovy Vary - Plzeň - Písek - České Budějovice). Přímo Blovicemi II/117 z Žebráku přes Hořovice, Strašice, Spálené Poříčí, Blovice, Mečín a II/178 do Vodokrt.


Při západním kraji města je vedena ze severu na jih elektrifikovaná železniční trať č. 190 z Plzně do Českých Budějovic. Cestující mohou využít, nedalo od centra, stanici Blovice. Od 80. let 20. století je také plánována výstavba železniční stanice Blovice-Vlčice, která je z finančních důvodů stále odkládána.

Regionální doprava je plně v režii středisek Nepomuk a Přeštice společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s., která zabezpečuje například spojení do Nepomuku, Plzně a dalších okolních obcí a měst. Jedinou výjimkou je linka č. 450007, kterou zajišťuje Město Blovice. Linka je v provozu o pracovních dnech a spojuje železniční stanici, obchodní dům, náměstí a obce Hradiště, Stará Huť, Štítov a Vlčice.

Autor: Jiří Vařečka | Jízdní řád linky MHD platný od 14.12.2014 | Přidáno: 29.4.2015
 
© MHDinfo.cz | Portál nové generace - CZIN.eu | 2006-2013