Vircpurk (Würzburg)

Město v německém vládním obvodě Dolní Franky. Město leží na řece Mohan ve střední Mohanské dolině a je páté největší v Bavorsku.
Dominantou města je pevnost na Mariánské hoře. Mezi památky města patří Radnice, Mohanský most, Dom, či Residenz.
Dopravu ve městě provozuje společnost Würzburger Versorgungs-und Verkehrs-GmbH (WVV).


Tramvajová doprava


Rottenbauer.

Délka sítě je přibližně 35 km. V provozu je 5 linek označených 1-5.
Interval linek je v pracovní dny 12 minut, o víkendu přes den 15 – 20 minut, v neděli ráno 30 minut. V noci jsou v provozu přibližně 2-3 spoje jezdící po větší části sítě. Ve středu města se na některých úsecích jízdní řád linek prokládá a vzniká souhrnný interval 6 – 12 minut.
Linka 3 v neděli není v provozu, v sobotu jezdí přes den od 8 do 17 hodin. Do zastávky Athener Ring zajíždí mimo tuto dobu spoje linky 5.
Důležitý přestupní bod se nachází na Hauptbahnhof – přestup na vlaky a autobusy.


Dalším neméně významným přestupním bodem je Juliuspromenade – přestup mezi tramvajovými linkami a autobusy.
V současné době je pro provoz určených cca 40 vozů – typy GT-E a GT-N. Vůz GT–E je pouze částečně nízkopodlažní, vůz GT-N je plně nízkopodlažní. K tomu několik historických vozů GT-H jezdící pouze komerční jízdy.
Město má dvě tramvajové vozovny. V plánu je výstavba dalších tratí, zejména na jihovýchod města.


Autobusová doprava

Některé linky provozuje rovněž společnost WVV. Jedná se zejména o výhradně městské linky. Příměstské linky provozuje společnost OVF.
Na vybraných přestupních bodech je čekání mezi autobusy a tramvajemi. Intervaly linek jsou od 7,5 minut, 30 minut až po vybrané spoje na několika linkách v pracovní dny. O víkendu některé linky nejedou a interval je většinou 20-40-60 minut.
V noci fungují linky N, které z části hradí provoz na některých tramvajových tratích.


Autobusová doprava.

Vlaková doprava

Ve městě je několik železničních stanic, nejvýznamnější je Hlavní nádraží. Z tohoto nádraží odjíždějí vlaky DB do Hamburku, Frankfurtu nad Mohanem, Norimberka, Mnichova, Garmisch-Partenkirchenu či do Stuttgartu. Regionální dopravu zajišťují vlaky Regio v pravidelných taktech.


Autor: Filip Hercík | Přidáno: 9.5.2012
 
© MHDinfo.cz | Portál nové generace - CZIN.eu | 2006-2013