Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou statutárním městem v západních Čechách a metropolí Karlovarského kraje. Počet obyvatel se pohybuje kolem 50 tisíc a rozloha města činí skoro 60 km2. Město je proslulé svým lázeňským historickým centrem a sklářským průmyslem. První zmínky o Karlových Varech pocházejí ze 14.století. Roku 1775 je položen základní kámen dnes velmi známého Grandhotelu Pupp. Pár let na to, konrétně v roce 1807, se začíná v Karlových Varech vyrábět Becherovka.


Alžbětiny lázně. (2.10.2011)

Rozvoj města podpořila v roce 1870 železnice, která sem tohoto roku byla zavedena. V roce 1929 bylo otevřeno i letiště v Karlových Varech, které nyní odbavuje lety hlavně do východní části Evropy.


Systém MHD vznikl v Karlových Varech v roce 1947. Původně zde bylo několikrát zamýšleno o zavedení trolejbusové dopravy, ale pokaždé z tohoto záměru sešlo. Na území města jsou provozovány dvě lanovky - Diana a Imperial.
Autobusy jsou jediným prostředek zajišťující městskou hromadnou dopravu na území Karlových Varů. Hlavním přestupním bodem je zastávka Tržnice, blízko Dolního nádraží. Licenční čísla autobusových linek začínají trojčíslím 425. V hojném počtu jsou vypravovány nízkopodlažní autobusy.


Autor: Jiří Vařečka | Přidáno: 2.7.2012
 
© MHDinfo.cz | Portál nové generace - CZIN.eu | 2006-2013